Pomoc przy odpalaniu

visibility204 Oglądnięcia comment0 Komentarze person Dodane przez: Pogotowie Akumulatorowe list W: Kategoria 1

ROZRUCH POMOCNICZY ZA POMOCĄ KABLI ROZRUCHOWYCH

- Przy rozruchu pomocniczym korzystać z kabli rozruchowych spełniających normy i stosuj się do instrukcji obsługi kabli rozruchowych.

- Łącz wyłącznie akumulatory o identycznym napięciu znamionowym.

- Przed podłączeniem należy wyłącz oba silniki. W pierwszej kolejności połączy bieguny dodatnie w pojeździe potrzebującym pomocy z akumulatorem w pojeździe dostarczającym prąd, następnie biegun ujemny akumulatora w pojeździe pobierającym prąd podłącz do uziemienia w pojeździe potrzebującym pomocy. Nigdy nie podłączaj uziemienia bezpośrednio do akumulatora.

- Maksymalnie od 3 do 5 razy przez 15 sekund próbuj uruchomić silnik w pojeździe pobierającym prąd, w tym czasie nie uruchamiaj silnika w pojeździe dostarczającym prąd.

- Rozłączając pojazdy zdejmuj kable w odwrotnej kolejności.

- Nie próbuj uruchomić wyżej wymienioną metodą auta elektrycznego. Pojazdy te nie są przystosowane do rozruchu innych pojazdów. Skorzystaj wtedy z pomocy specjalistów.

- Samochód hybrydowy nie nadaje się jako pojazd dawcy do rozruchu, a jeśli tak upewnij się o tym czytając instrukcję obsługi swojego pojazdu. Odpalając unieruchomiony pojazd możesz poważnie i trwale uszkodzić elementy elektroniczne.

- Zalecamy używanie dobrej klasy urządzeń typu Jump Starter, które znajdziesz w naszej ofercie. Są one bardzo bezpieczne i pozwolą Ci na niezawodny rozruch. Stosowanie tanich zamienników może spowodować trwałe uszkodzenie elektroniki pojazdu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December