Akumulatory do pojazdów z systemem start/stop

visibility348 Oglądnięcia comment0 Komentarze person Dodane przez: Pogotowie Akumulatorowe list W: Kategoria 1

WŁAŚCIWE WCZYTYWANIE I REJESTRACJA

Podczas wymiany akumulatora zawsze zapoznaj się z instrukcjami producenta pojazdu. Podane tu informacje należy traktować wyłącznie jako przybliżone wartości orientacyjne.

Jak działa system zarządzania energią akumulatora (BEM)?

Częste wyłączanie i ponowne uruchamianie silnika, w połączeniu ze zwiększonym zapotrzebowaniem na energię ze strony akcesoriów, takich jak podgrzewanie siedzeń i systemy nawigacji, stanowią poważne wyzwanie dla akumulatora w pojazdach zatrzymujących się na biegu jałowym. Z tego powodu producenci samochodów opracowali inteligentne systemy zarządzania energią akumulatora (BEM), które wykorzystują czujniki do monitorowania stanu akumulatora. Zapewnia to długą żywotność nawet przy dużych obciążeniach.

Gdy bateria się wyczerpie, system zapamięta komunikat „Błąd baterii” i przypomni o jej wymianie.

Należy jednak pamiętać, że starą baterię należy wymienić na baterię o co najmniej takich samych parametrach technicznych, tej samej klasie wydajności i tej samej wielkości.

Akumulatory AGM (Absorbent Glass Mat) należy zawsze wymieniać na akumulatory AGM. Ta sama klasa wydajności w tej samej obudowie.

Niewielkie odchylenia w pojemności lub wartości zimnego startu nie wpływają na bezpieczny rozruch i optymalne zasilanie sieci pokładowej.

Czy muszę wysłać wiadomość do systemu zarządzania energią akumulatora (BEM), kiedy wymieniam akumulator?

W zależności od producenta pojazdu i możliwości danego systemu nowoczesne pojazdy z systemem zarządzania energią akumulatora (BEM) mogą wymagać nowej homologacji akumulatora. Niektóre systemy zachęcają jedynie do rejestracji, podczas gdy inne w ogóle nie wymagają rejestracji.

Niezastosowanie się do zalecenia producenta może spowodować wyświetlania się komunikatów o błędach z komputera pokładowego i/lub tymczasową lub ograniczoną funkcjonalność wyposażenia opcjonalnego. W skrajnych przypadkach dochodzi również do zwiększenia prądu ładowania, co spowoduje szybkie uszkodzenie nowego akumulatora. Wyświetlane komunikaty o błędach można zazwyczaj zresetować. Kiedy zastosujemy się do instrukcji producenta system normalnie rozpozna nowy stan baterii i automatycznie zresetuje komunikat o błędzie. 

Co właściwie dzieje się po wpisaniu kodu BEM?

Wprowadzając kod BEM, resetowane są tylko wyuczone stare akumulatory lub rzeczywiste wartości zapisane w jednostce sterującej i zapisywany jest aktualny przebieg. 

Aby uniknąć wymazania ustawień i kodów pojazdu podczas wymiany akumulatora, należy podłączyć układ elektryczny pojazdu do zewnętrznego źródła zasilania. Wymiana z podtrzymaniem napięcia. Stabilność napięcia poprzez złącze OBD pojazdu zapewnia brak utraty danych pojazdu. Zachowamy dzięki temu dane pojazdu, takie jak ustawienia nawigacji, wpisy w książce telefonicznej, stacje radiowe i pozycje foteli sterowanych elektrycznie.

Baterie AGM Start/Stop - jesteś w dobrych rękach!

Coraz więcej producentów samochodów zaleca lub wymaga wgrania nowego akumulatora. Nie musisz udawać się do autoryzowanego serwisu. Dopisanie akumulatora w naszej firmie wykonujemy od ręki z użyciem profesjonalnych i certyfikowanych narzędzi diagnostycznych.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December